Harry Potter a relikvie smrti - 1. část

15. března 2011 v 19:35 | miselinkaaa |  Moje keci..atď. :)


RECENZE: HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTIKdyž se v roce 1997 objevila na pultech v knihkupectvích první kniha o Harrym Potterovi, nikdo netušil, že byla vydána jedna z nejúspěšnějších ság všech dob. Knižní pulty se začaly rychle vyprazdňovat a na filmová plátna přišlo první filmové zpracování pod dohledem autorky J. K. Rowlingové. V průběhu devíti let se při natáčení ságy vystřídali čtyři režiséři. David Yates, tvůrce posledních dvou dílů, přichází s dalším a to předposledním díle - Harry Potter a relikvie smrti - část 1.
Adaptace knižní předlohy se opět věrně drží knihy, což dává příběhu určité kouzlo a potěší tím každého čtenáře. Viděla jsem všechny dosavadní díly a pro mě nejlepším byl třetí film o mladém čarodějovi - Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Bohužel, sedmý díl nepřekonal tento můj oblíbený, ale mé očekávání přece jen předčil.
Již od prvních minut nechybí akce ani napětí. S hlavními hrdiny se nevracíme za zdi známých Bradavic, ale objevují se zde nová místa, která se rychle střídají. Brala bych to jako velkou výhodu filmu, protože se liší od těch ostatních. Harry, Ron a Hermiona putují v neznámém prostředí a člověk jen těžko odhalí, jaká nová nebezpečí na ně čekají. Stávají se z nich psanci hledaní po celé zemi.
Oproti ostatním dílům se zde také více objevuje násilí. Z pohádky se pomalu stává film pro starší. Vraťme se k výkonům herců. V tomto díle, jako již v Princi dvojí krve, zazářil Rupert Grint (Ron Weasley), který jednoduše zahraje všechno. Spolu s ním bych vyzdvihla Helenu Bonham Carterovou, která si zahrála psychopatickou Belatrix.

S českým dabingem to nebylo dvakrát nejlepší, dávám přednost originálu. Největším záporem by mohlo být rozdělení posledního sedmého dílu do dvou filmů. Kniha je plná dějových zvratů a faktů, proto nebylo možné zůstat jen u jednoho filmu. Osobně upřednostňuji možnost, kterou vybrali režiséři. Některým by se ale mohlo zdát, že sedmý díl je bez konce. Pak tedy nezbývá nic jiného, než počkat do léta tohoto roku a shlédnout poslední film o nejslavnějším čaroději.
PS: paaapaaa ak stihnem tak prídem aj zajtra :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama